فرش کاشان . تولید تکمیل و عرضه مستقیم انواع فرش ماشینی
اخبار
1397/10/21 16:28

تخلفات تولید کنندگان فرش ماشینی

تخلفات فرش مشهد اردهال

این شرکت به تازگی با سیستم بافت فرش 1200 شانه اقدام به تولید فرشهای 1250 شانه نموده است که از تراکم فوق العاده اقرار امیز 4100 در تبلیغات خود یاد میکند .که این عدد کاملا غیر واقعی و دروغین است و از آنجا که متاسفانه هیچ گونه رسیدگی از طرف مراجع  صنفی و مراجع مربوطه صورت نمیگیرد شاهد آن هستیم که همه روزه امار این چنین تبلیغات دروغین بیشتر میشود . چندی پیش بود که قالی سلیمان در تبلیغات بیلبوردی در اتوبان قم تهران از همین گونه بزرگنمایی استفاده کرده بود و فرش 1200 شانه خود را تحت عنوان 2000 شانه نما معرفی کرده بود . نمونه دیگر که گزارش شده است فرش ساوین از فرشهای 700 شانه با تراکم 3300 یاد میکند .در صورتی که بالاترین تراکم فرش های 700 شانه بیش تر از 2550 نیست . 

تخلف دوم شرکت فرش مشهد اردهال در زمینه تبلیغات تلوزیونی فرش مشهد اردهال استفاده از عبارت گل ابریشم در فرش ماشینی است . استفاده از نخ پلی استر فیلامنت تحت عنوان ابریشم نه تنها باعث بالا رفتن کیفیت فرش ماشینی نمیشود .بلکه در کاهش ماندگاری فرش ماشینی بسیار موثر است و در قسمت هایی از فرش که نخ ابریشم مصنوعی استفاده میشود پس از مدتی شاهد سفت شدن آن قسمت خواهید بود.

متاسفانه عدم نظارت مسولین فقط و فقط به ضرر خریداران نهایی فرش ماشینی خواهد بود .امید است با پیگیری های انجام شده در آینده نزدیک شاهد برطرف شدن این نقیصه در صنعت فرش ماشینی کشور باشیم . چرا که با این وجود خریداران فرش به تمام زوایای این صنعت بی اعتماد خواهند شد.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

آمار مراجعات
مهمان :  32
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  321
دیروز :  237
کل مشاهده :  432695